E dhimbshme: Vdes Adonisi, sapo hyri në shkollë – Familja tronditet nga ngjarja

E dhimbshme: Vdes Adonisi, sapo hyri në shkollë – Familja tronditet nga ngjarja/ Një vdekje e rëndë ka tronditur fshatin Tërrnoc të Bujanocit dhe mbarë Luginën e Preshevës, që po ndan dhimbjen me familjen Adili pasi ka ndërruar jetë djali i tyre Adonisi.


Që sapo kishte filluar klasën e pestë të shkollës fillore.Ai ka qenë fëmijë shembullor dhe i shkëlqyeshëm, si në shkollë poashtu edhe në xhami.Ja si e ka përkujtuar Adonisin mësuesi i tij, Rijad Demiri.
Kliko Linkun poshte per te lexuar te plote

 

 

 

 

 

 

 

Link