Harrojeni qeverinë Haradinaj, Hashim Thaçi sjell një super lajm nga Amerika

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka udhëtuar për në Uashington të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, së bashku me koordinatorin nacional për Sfidën e Mijëvjeçarit në Kosovë, Petrit Selimi.


Thaçi të martën në emër të Kosovës do të nënshkruajë marrëveshjen mes Kosovës dhe MCC-së, në prani të shumë kongresmenëve dhe senatorëve amerikanë, të cilët e kanë mbështetur Kosovën tash e sa dekada, bën të ditur një njoftim nga Presidenca.
Kliko Linkun poshte per te lexuar te plote

 

 

 

 

 

 

 

Link