S’kanë fund kapriçot e motit, çfarë na pret sonte pas mesnate –

Me sa duket, kapriçot e motit nuk do të kenë fund.Sipas Meteoalb, pritet që sonte pas mesnate, një pjesë e madhe e Shqipërisë të pushtohen nga reshjet e shumta të shiut.


Në hartën e publikuar nga Meteoalb, shihet se zonat më të prekura do të jenë Tirana, Kruja Lezha dhe Shkodra.Ditat e dielë do të sjellë reshje të shumta shiu në pjesën më të madhe të vendit, ndërsa pjesa tjetër do të jetë e dominuar nga vranësirat dhe reshjet e pakta.
Kliko Linkun poshte per te lexuar te plote

 

 

 

 

 

 

 

Link