Nëse keni 1 litër qumësht, kos dhe një gjysmë limoni ju mund të përgatisni djathin më të mirë!

Ky djathë është shumë i shijshëm, i shëndetshëm dhe ekonomik. Nuk do ju marrë shumë kohë për tu përgatitur.Mësoni se çfarë duhet të bëni:Përbërësit:1 litër qumësht,1 gotë ujë me kos,½ limon


Udhëzime: Vendosim qumështin në një tenxhere me zjarr mesatar për 15 minuta. Më pas i shtojmë kosin,lëng limoni dhe e trazojmë mirë. Pasi përzierja të ketë marrë një valë e lemë të pushojë për rreth 3 orë. E mbulojmë me peshqir.
Kliko Linkun poshte per te lexuar te plote

 

 

 

 

 

 

 

Link