LAJMI FUNDIT / Tërmet në Kosovë

Tërmeti që u ndie në Kosovë kishte një forcë 4.8 shkallë të Rihterit. Nuk raportohet për dëme. Thuhet se dridhja ishte e fuqishme.Divizioni sizmik, tërmeti ka qenë me forcë dhe magnitudë 4.7 shkallë të Rihterit.Epiqendra ishte Deçani,Peja,Gjakove. Deri më tani nuk kemi informata për dëme në njerëz përpos disa dëmeve të objekteve të vjetra dhe të kategorive të ndërtimeve I dhe II.
MOS I HUMB TJERAT, KLIKO POSHTE PER ME TEPER